STORITVE RAZISKAV IN RAZVOJA TER S TEM POVEZANE SVETOVALNE STORITVE
Datum vpisa:Naročnik:
European Commission, DG CNECT - Communications Networks, Content and Technology
Rue de la Loi 200
B-1049 Brussels
Belgium
Panoga:
Rue de la Loi 200
B-1049 Brussels
Belgium
tel: +32 2 299 11 11
email: CNECT-TENDERING@ec.europa.eu
Raziskave in razvoj
Rok prejema ponudbe: Jezik komuniciranja: angleški
Opis:
Namen študije, ki bo izvedena v okviru tega pilotnega projekta, je opredeliti tehnična vprašanja in morebitne rešitve za zagotavljanje učinkovite horizontalne interoperabilnosti v okviru DMA. Čeprav je izhodišče člen 7 DMA v sedanji obliki in interoperabilnost za NIICS, zlasti izkušnje, pridobljene v fazi pred izpolnjevanjem zahtev in po njihovem izpolnjevanju, mora študija upoštevati v prihodnost usmerjen pristop in se osredotočiti na morebitno interoperabilnost za OSN. V skladu s členom 53(2) DMA bi morala študija podpirati Komisijo pri oceni, ali se področje uporabe člena 7 DMA lahko razširi na OSN, vključno s tehničnimi vprašanji in morebitnimi rešitvami, povezanimi s tem. V zvezi s tem se zahtevajo vsaj naslednje naloge:Naloga 1: Zbiranje informacij in tehnična dokumentacijska raziskava
Ta projekt zahteva, da izvajalec izvede tehnično raziskavo o praktičnih zadevah, povezanih z interoperabilnostjo med NIICS v skladu s členom 7 DMA in OSN v prihodnjem scenariju. To vključuje vprašanja, povezana z varnostjo sporočil, kriptografijo, identifikacijo uporabnikov, protokoli, »end-to-end« šifriranjem, avtentikacijo, varnostjo osebnih podatkov in storitev, uporabniškimi vmesniki, varnostjo uporabnikov, nadzorom neželene pošte, poročanjem o zlorabah, moderiranjem vsebine in preprečevanjem dezinformacij. Izvajalec bo predložil začetno poročilo, v katerem bo podrobno opisal raziskovalni načrt, stanje tehnike in metodologijo.
Naloga 2: Sodelovanje z zainteresiranimi stranmi in potrošniki
Izvajalec mora sodelovati z ustreznimi zainteresiranimi stranmi in potrošniki v EU, da bi opredelil tehnične vidike funkcionalnosti interoperabilnosti. Metode sodelovanja vključujejo ankete, intervjuje in delavnico. Z anketo se zbirajo informacije o trenutni uporabi in trendih v NIICS in OSN ter povpraševanju po funkcijah interoperabilnosti. Namen intervjujev z zainteresiranimi stranmi je razumeti tehnične vidike interoperabilnosti v skladu s členom 7 DMA. Rezultati bodo posredovani Komisiji. Izvajalec bo organiziral delavnico za predstavitev končnega poročila zainteresiranim stranem.
Naloga 3: Vmesno poročilo in končno poročilo
Izvajalec bo predložil vmesno poročilo, v katerem bo predstavil predhodne rezultate, in končno poročilo, ki bo vključevalo povratne informacije Komisije. O obeh poročilih se bo razpravljalo na sestankih, končno poročilo pa bo predstavljeno zainteresiranim stranem na delavnici.
Pogodbene dejavnosti bodo morale slediti skupnemu metodološkemu pristopu ob upoštevanju najnovejšega tehničnega razvoja na področju interoperabilnosti med NIICS in OSN ter izkoriščanju predhodnih študij in izkušenj. Projekt bo moral predlagati v prihodnost usmerjene rešitve, vključiti ustrezne zainteresirane strani in se opreti na mrežo strokovnjakov za vprašanja interoperabilnosti, kot so varnost, šifriranje, identifikacija uporabnikov in zasebnost podatkov. Izvajalec mora zagotoviti odprtost in nevtralnost, pri čemer za udeležbo v dejavnostih naloge 2 ne bo zaračunaval nobenih prispevkov. Proračun mora biti razumen in utemeljen, zlasti za stroške delavnic. Izvajalec bo moral sodelovati tudi na sestankih Komisije.
Skupna približna vrednost okvirnega sporazuma brez DDV znaša 400.000 EUR.