Spletni dogodek: Kako investirati in poslovati v Braziliji, 7. april 2026

četrtek, 19. marec 2026


Kdaj: 7. april 2026 | Brazilija - 10:00 | Slovenija - 15:00

Kje: spletna platforma Zoom




Gospodarska zbornica Slovenija-Brazilija (SLOBRAZ) vabi na dogodek z naslovom "Kako investirati in poslovati v Braziliji", na katerem se bodo zbrali poslovni voditelji, predstavniki institucij in strokovnjaki za mednarodno trgovino, da bi razpravljali o strateških priložnostih, ki jih Brazilija ponuja v sedanjih svetovnih gospodarskih razmerah.

Dogodka se bosta udeležila tudi slovenska veleposlanica v Braziliji gospa Mateja Kračun in gospod Sérgio Rodrigues Costa, ki bo predstavil prednosti sporazuma o prosti trgovini med Evropsko unijo in Mercosurjem, ki predstavlja zgodovinski mejnik v gospodarskih odnosih med obema regijama. Sporazum širi dostop do trga, zmanjšuje carinske ovire, krepi pravno varnost ter ustvarja bolj predvidljivo in pregledno okolje za dvostranske naložbe.

Dogodek se bo osredotočil na naslednje teme:
 
  • konkurenčne prednosti Brazilije kot vstopne točke na južnoameriški trg
  • znižanje carin in poenostavitev trgovine v okviru sporazuma med EU in Mercosurjem
  • strateške priložnosti po posameznih sektorjih (kmetijsko-živilski sektor, energetika, infrastruktura, tehnologija in industrija).

Brazilija je danes eno največjih svetovnih gospodarstev, ki se ponaša z močnim domačim trgom, bogatimi naravnimi viri, raznoliko energetsko strukturo in vse bolj pomembno vlogo na področju trajnosti in energetske tranzicije. Novo trgovinsko okolje, ki ga ustvarja sporazum, evropskim podjetjem odpira edinstveno priložnost za varno in konkurenčno širitev poslovanja.

Dogodek bo ponudil vpogled v brazilski trg, pri čemer bo obravnaval ključne sektorje, regulativno okolje in strategije za uspeh. Gre za odlično priložnost za pridobitev znanja iz prve roke in navezavo stikov s strokovnjaki, ki lahko pomagajo pri poslovnih podvigih v Braziliji.

Potrditev udeležbe: info@slobraz.com.br

Prijava

Meeting ID : 894 6338 1168
Password: 240418

Dogodek organizira Gospodarska zbornica Slovenija-Brazilija (SLOBRAZ) ob podpori Veleposlaništva Republike Slovenije v Braziliji in Slovenian Global Business Network.


 

Poglejte tudi:

Objava uradnega besedila Začasnega trgovinskega in Partnerskega sporazuma med EU in državami Mercosur
   


Za informacije na www.izvoznookno.si skrbimo: