Vse več evropskih taksistov se pridružuje Uber platformi
Uporaba Uber aplikacije se je v zadnjem poslovnem letu med evropskimi taksisti podvojila
Uber opaža pritok evropskih taksistov, ki se pridružujejo njegovi platformi, kar je presenetljiv razvoj glede na zgodovino napetosti med podjetjem in tradicionalno taksi industrijo.Uber dosega visoke rasti tako v Evropi kot tudi na Bližnjem vzhodu in Afriki. Rast poslovanja v teh regijah se giblje od 10 % do 50 %.
Uberjevi največji evropski trgi so Združeno kraljestvo, Francija, Nemčija in Španija. Ti trgi imajo beležijo visoko poslovno uspešnost z veliko inovacijami, vključno z razvojem Uber taksi rešitve v vseh teh državah.
Uporaba Uber aplikacije se je v zadnjem poslovnem letu, ki se je končalo 30. aprila, med evropskimi taksisti podvojila, s 5 % na 10 % vseh voženj. Taksisti, ki uporabljajo aplikacijo, menijo, da je to dopolnilo k njihovemu poslu za pomoč na cestišču.
Vse vožnje z Uberjem je treba vnaprej rezervirati prek spleta.
Konflikt med taksiji in Uberjem se je zmanjšal zaradi pravil, ki od zasebnih voznikov Uber zahtevajo komercialno licenco.
Družba Uber je imela po pandemiji Covid-19 sprva težave z osebjem. A taksi vozniki so se vrnili na globalnem nivoju na platformo v rekordno visokem številu, kar je posledica boljše ravni storitev.
Družba Uber je samo v Evropi v Q1 2023 ustvarila 2 mlrd EUR prihodkov, kar je približno 24 % vseh prihodkov družbe. Zato je Evropa njen največji trg izven ZDA.
Pravila o zaposlenosti taksistov
Pravila o tem, kdaj je treba taksiste šteti za zaposlene, se v Evropi še vedno spreminjajo. V Španiji, Nemčiji in v Združenem kraljestvu veljajo različni modeli.EU države se bodo poskušale dogovoriti o kompromisnih pravilih na zasedanju Evropskega sveta, ki bo junija letos.
Uber trdi, da bi morali biti njegovi vozniki zgolj pogodbeni sodelavci, a se bo glede na zahteve trga verjetno moral prilagodi.
O družbi Uber Technologies Inc
Uber Technologies Inc (Uber) je ponudnik storitev naročanja prevozov, ki svoje storitve ponuja prek svoje tehnološke platforme. Družba preko svoje tehnološke platforme zagotavlja tudi dostavo hrane in živil, nudi pa tudi storitve prevoza tovora in logistike.Družba opravlja svoje dejavnosti v več mestih po Ameriki, Evropi, Bližnjem vzhodu, Afriki in Aziji.
Sedež družbe je v San Franciscu v ZDA.
Družba je v poslovnem letu, ki se je končalo 31. 12. 2022, ustvarila prihodke v višini 31.877 mio USD (30,27 mlrd EUR), kar je 82,6 % več kot v poslovnem letu 2021.
Izguba iz poslovanja podjetja je v letu 2022 znašala 2.000 mio USD (1,89 mlrd EUR), v primerjavi z izgubo iz poslovanja v višini 2.150 mio USD (2,04 mlrd EUR) v poslovnem letu 2021.
V Q1 2023 je družba ustvarila prihodke v višini 8.823 mio USD (8,37 mlrd EUR), kar je 2,5 % več kot v enakem obdobju lani.

Viri: Factiva, Reuters, MarketLine
Preberite še:
Globalni trendi na področju transporta in logistikeZa informacije na www.izvoznookno.si skrbimo:
- ekipa Sektorja za spodbujanje internacionalizacije, SPIRIT Slovenija, javna agencija,
- svetovalci v državah ter
- zunanji sodelavci in institucije, ki posredujejo informacije za posamezne vsebine na spletni portal.